Stoicie przed wyborem fotografa na Wasz ślub, zastanawiacie się lub może już wiecie jak maja wyglądać Wasze zdjęcia. Fotografując staram się aby najważniejszy dzień z życia moich Par młodych uchwycić w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Kluczem do sukcesu a w zasadzie jednym  z wielu kluczy, o których pisze później, to atmosfera. Pomiędzy mną, fotografem ślubnym,  a Wami.

Często powtarzam moim parom na pierwszym spotkaniu ze,  na ten jeden dzień staje się Waszym przyjacielem, choć tak naprawdę te “jednodniowe przyjaźnie” nie raz przeradzają się w długie znajomości. Może zabrzmi to zbyt wyniośle ale w ciągu prawie całego dnia jestem jedyna osoba która cały czas przebywa wokół Was I Waszych gości. Wiec nie jest wyjątkiem widok mnie, żartującego z Waszymi rodzicami lub gośćmi.

Jestem wielkim zwolennikiem naturalnej fotografii ślubnej. Z tej racji fotografuje jak najbardziej dyskretnie I jak najmniej inwazyjnie, oczywiście od czasu do czasu mogę Wam cos zasugerować lub podpowiedzieć, ale tylko wtedy kiedy mam pewność ze Wy tez będziecie się z tym czuli komfortowo. Moja czujność, uwaga I zdolności interpersonalne sprawiają ze  wykorzystuje sytuacje w jak najlepszy sposób.

Niczym zająłem się fotografia ślubna, doskonaliłem swój warsztat  jako fotograf eventow, architektury czy tak zwanej fotografii kulinarnej, co pozwoliło mi na wszechstronne wykorzystanie tych umiejętności w fotografii ślubnej. Jak się okazało, wybór tej dziedziny fotografii okazał się moim sposobem na życie. Zawsze proszę moje Pary o przygotowanie planu dnia, choć rozpoczynając  reportaż weselny w mojej głowie jest juz zarysowany scenariusz jak maja wyglądać moje kadry. Tak by później tworzyły one spójną historie do której będziecie wracać przez długie lata.

Zdjęcia do ramki, zdjęcia grupowe, które nazywam formalnymi to chyba jedyny moment poza plenerem który w dużej mierze jest zaplanowany I wcześniej omówiony. Proszę moje  Pary aby przygotowały  do zdjęć formalnych listę gości tych których, chcielibyście widzieć na tych właśnie zdjęciach. Sugeruje aby wyznaczyć kogoś kto zna wszystkich albo prawie wszystkich wujków I ciocie tak abyśmy wspólnie sprawnie zrobili zdjęcia. Jeśli macie życzenie abym zwrócił szczególna uwagę na kogoś lub na cos, chętnie tez wysłucham Waszych sugestii.

Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.

Henri Cartier-Bresson

Praca fotografa ślubnego wiąże się z podróżami, mogłem zobaczyć wiele ciekawych miejsc, poznać wielu ludzi. Również jako fotograf zupełnie spontanicznie poproszono mnie abym został świadkiem na małym kameralnym ślubie. To wszystko ma  wpływ na to jak postrzegam świat i na to co chce pokazać na moich zdjęciach które ostatecznie trafia w Wasze ręce.