Wianki – Słowiańskie Święto Miłości

Miejsce Skansen Nowy Sącz www.muzeum.sacz.pl
Pomysł, projekt, zdjęcia Motkowicz Photography
Stylizacja, dekoracje i realizacja Ewa Berdychowska Stylizacje Ślubne
Make up Beauty ROOM by Gosia Mularska oraz Kasia BM Makijaż
Kwiat i wianki Krem i Biel – kwiaty i dekoracje
Papeteria Papierove
Słodkości i tort Wokół Stołu – Pracownia Wypieków
Film – Makrowizja Studio

Dlaczego kochamy sesję z wiankami? (i Wy też powinniście!)

Zamknijcie na moment oczy… Wyobraźcie sobie lazurowe niebo i letnie słońce, które już od rana obsypuje wszystko dookoła swymi złocistymi okruchami blasku. Pachnąca polnymi kwiatami i ziołami łąka… Delikatny powiew wietrzyku otulający twarz, szum drzew i śpiew ptaków… A w samym środku tego raju my i nasze cztery bohaterki: Basia i jej przyjaciółki Kasia, Beata i Karolina oraz przyszły Pan Młody Mateusz.

Święto wody, ognia, słońca i….miłości – noc Kupały

Jaki dziś dzień? Dla wielu po prostu kolejny dzień tygodnia. Dzień jak dzień… Coraz więcej osób z roku na rok kojarzy czas między 23 a 24 czerwca ze szczególnym świętem. Mowa tu oczywiście o nocy Kupały, Kupalnocce, czy też nocy Świętojańskiej, która od kilku lat przeżywa swój rekonesans. Słowiańskie święto ognia i wody, jedności i przede wszystkim miłości to piękny czas jednoczący wszystkich. Ten czas radości, śmiechu, śpiewu, zmysłowego tańca i wróżb udzielił się także nam. Po raz kolejny udało nam się zorganizować Wianki!

Ten magiczny czas…Wianki

Podczas sesji zatrzymaliśmy się na chwile, przywołując tradycję naszych przodków. W sesji postawiliśmy na styl rustykalny, wiejski sielankowy, bliski naturze. Dziewczyny ubrane w białe haftowane sukienki spotkały się by celebrować noc świętojańską i bawić się na wieczorze zorganizowanym na cześć Basi, przygotowującej się do swojego wymarzonego ślubu. Naturalne piękne makijaże do sesji wykonały Gosia i Kasia. Radości nie było końca, kiedy zakładały wianki, splecione z prostych kwiatów i ziół. W rytm muzyki stworzonej przez szumiące liście, otulonej świergotem ptaków i śmiechem, dziewczyny, niczym leśne nimfy biegały swobodnie po łące poszukując legendarnego kwiatu paproci zakwitającego raz w roku, w czasie przesilenia letniego.

Bose stopy wybijały radosny rytm na trawie…. Zmęczone poszukiwaniami i radosną zabawą, zatrzymały się na moment, by skosztować pysznych słodkości przygotowanych specjalnie dla nich. Któż nie chciałby by w tej chwili być z nimi? Oczywiście przyszły Pan Młody. Mateusz zwabiony przez ukochaną, jak nakazuje tradycja powitany został chlebem. W ten sposób mieliśmy okazję uchwycić przyszłą Parę Młodą i wykonać kilka zdjęć narzeczeńskich na tle natury.

 

Miłość jest inspiracją…

Miłość taka, jak ta, która połączyła Basię i Mateusza jest dla nas od lat inspiracją do jeszcze większej pracy i uchwytywania takich ulotnych chwil, jak te, które przeżyli w czasie sesji nasi bohaterowie. To też inspiracja dla innych, wspaniałych ludzi, jakich udaje nam się spotykać na naszej drodze. Ta magiczna sesja nie odbyłaby się bez pomocy, zaangażowania i ciekawych pomysłów stylistki – Ewy Berdychowskiej. To ona motywowała do działania i pozwoliła uwierzyć, że niemożliwe staje się możliwe.

Któż z Was nie marzy o zabawie czy weselu w plenerze? Idealne miejsce, blisko natury, wśród ciszy i wiejskich zabudowań to takie, jak to, w jakim mieliśmy przyjemność pracować. Sesja odbyła się w urokliwym Sądeckim Parku Etnograficznym za co dziękujemy, warto tam zajrzeć w wolnej chwili, by odpocząć od zgiełku miasta i wsłuchać się w odgłosy natury.

Jak mówią: diabeł tkwi w szczegółach. Zachwycająca papeteria, utrzymana w stylu rustykalnym, podkreślająca niepowtarzalne piękno natury, idealnie wpasowała się w wiejski klimat sesji a to dzięki firmie Papierove. Jeśli sok, to tylko ten bzu…Dekorację ze świeżych owoców, pysznych soków przygotowała Ewa Berdychowska, a domowych słodkości w swojskim charakterze dostarczyła pracownia wypieków Wokół Stołu. Delikatne kwiaty kojarzone z nocą Kupały i świętojańskie wianki zdobiące głowy dziewczyn przygotowała firma Krem i Biel, a niezapomniane, magiczne chwile uwieczniła filmem Makrowizja Studio.

11 komentarzy

 1. Karolina Nk

  Wspaniale Przezdolna ekipa!

  Odpowiedz
 2. Katarzyna Matysik

  Jestem mega szczęśliwa, że mogłam być częścią tego niesamowitego projektu ❤️❤️❤️

  Odpowiedz
 3. Ola Taboł

  Coś pięknego

  Odpowiedz
 4. Agnieszka Kosiba

  Przepiękne zdjęcia. Coś niezwykłego ❤❤❤❤❤❤

  Odpowiedz
 5. Ewelina Bernal

  Coś pięknego, ale chyba uczta po sesji była fajna. Chlebuś napewno był pyszny

  Odpowiedz
 6. Tomasz Rutana

  …jedna rzecz mnie nurtuje: Skąd wytrzasnąłeś takie „Świtezianki” ?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *